co najdete poblíž penzionu – typy na výlety

Lázně Luhačovice

Lázeňské město Luhačovice leží jižním směrem od našeho penzionu ve vzdálenosti asi 5 km, což z něj dělá velmi dostupný cíl výletu. Luhačovice se nachází v překrásném údolí plném zeleně – na samotném okraji chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Luhačovice jsou největšími lázněmi na Moravě a celkově mají 4. příčku v žebříčku velikostí lázní v České republice. Lázně Luchačovice se specializují na lečbu nemocí trávicího ústrojí, dýchacího ústrojí, poruch pohybového aparátu, dále nemoci z poruchy výměny látkové aj. Luhačovice jsou známy i svými léčebnými prameny s minerální vodou.

V Luhačovicích najdete kromě městského centra s informačním střediskem také spoustu možností procházek a tur. Pozdim v lázních Luhačovice hrajě všemi barvami a láká na procházky na čerstvém vzduchu.

www.luhacovice.cz/3481-prehrada

GPS: 49°6’4.353″N, 17°45’35.064″E

ZOO Lešná

ZOO Lešná

Zlínská ZOO leží 4 km od Zlína a právem patří k nejvyhledávanějším zoologickým zahradám v ČR. Od penzionu Vila u přehrady ze ZOO v Lešné Vás dělí asi 30 kmm které autem překonáte zhruba za 45 minut. Cesta však určitě bude stát za to. Expozice zahrady je rozdělena podle jednotlivých kontinentů. Během jediného dne tak můžete procestovak kolem celého světa a na vlastní oči vidět přírodu a zvířata Afriky, Asie, Austrálie a Jižní Ameriky.

www.zoozlin.eu

GPS: 49°16’20.048″N, 17°42’54.118″E

Baťův kanál

Baťův kanál

Baťův kanál je historická vodní cesta s třinácti funkčními plavebními komorami půvosně určená k dopravě hnědého úhlí od Hodonína do otrokovikcé elektrárny a je dlouhá 50 km. Dnes je Baťův kanál využívan hlavně k rekreačním účelům v letních měsících od května do září. Můžete využit jak skupinové plavby tak i plavbu ve vypůjčené lodi a zvolit si vlastní program.

www.batacanal.cz

GPS: 48°57’15.933″N, 17°22’20.831″E – informační a rezervační centrum Baťuv kanál

Uherský Brod

Uherský Brod

Uherský Brod – královské město ležicí v srdci krásné oblasti moravského Slovácka, v chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat. Jeho kouzelné panorama, je tvořeno řadou významných památek, které můžete poznat prostřednictvím naučné Stezky městskou památkovou zónou. Historie města je spjata s osobou J.A.Komenského. Pro rodiny s dětmi může být lákavým cílem aquapark Delfín.

www.ub.cz

GPS: 49°1’28.547″N, 17°38’47.657″E

Hrad Buchlov

Hrad Buchlov

Hrad Buchlov ze 13. století patří k velmi dobře zachovalým hradům a k výrazným symbolům Slovácka. Byl oceněn v soutěži Ceny Kudy z nudy 2010 a také zvítězil v anketě čtenářů iDnes v r. 2011 jako nejoblíbenější památka ČR. Hrad Buchlov je vzdálen zhruba 50 Km, což představuje asi hodinovou projížďku autem.

www.hrad-buchlov.cz

GPS: 49°6’26.93″N, 17°18’39.09″E

Bojkovice zámek Nový Světlov

Zámek Nový Světlov

Novogotický zámek Nový Světlov je vzdálen asi 19 km od penzionu. Původně gotický hrad z 15. století, je dnes někdy přezdívám slovácké Miramare a slouží jako hotel a restaurace. Nádvoří zámku je zastřešeno, plně klimatizováno a vybaveno audiovizuální technikou. Prostor umožňuje pořádání divadelních a koncertních vystoupení, kongresů a konferencí. Prostředí zámku je oblíbené pro pořádání svateb. Součástí komplexu je i rozlehlý anglický park.

www.zameksvetlov.cz

GPS: 49°2’3.765″N, 17°48’2.077″E

Rozhledna Čubův kopec

Rozhledna Čubův kopec

Originální pětipatrová dřevěná rozhledna je volně přístupná návštěvníkům po celý rok. Na rozhledně najdete panoramatické cedule s popisem výhledu. Výška ochozu je 15 metrů. Z rozhledny je kruhový výhled. Na severu a na západě je vidět kotlina mezi Makytou, Javorníky a Vizovickými vrchy v ní ležící obce Valašská Senice a Francova Lhota, pěkný pohled je také na Pulčín – nejvýše položenou valašskou obec – nebo na stožár rozhledny Doubrava. Při dobré viditelnosti severozápadním směrem lze spatřit Hostýn s větrnou elektrárnou. Na jihu a východě lze spatřit pás Bílých Karpat s Jeleňovskou, Královcem, Končitou a Kýčerou. Lyský průsmyk oddělující Bílé Karpaty od Javorníků a část púchovské doliny. Za jasného počasí a dobré viditelnosti lze na východním obzoru spatřit stěny Súľovských skal, Strážovské vrchy s Veľkým a Malým Manínem a hřeben Malé Fatry (Veľký Kriváň, Rozsutec, Martinské hole s vysílačem na Krížavě). Nevšedním zážitkem je pohled na toto pohoří hlavně za jasného počasí v zimním období, kdy vrcholky zdobí sněhová pokrývka. V nejvyšším patře rozhledny je umístěna i vrcholová kniha.

rozhledny.yc.cz/cubuv.htm

GPS: 49°11’41.244″N, 18°7’56.747″E

Rezervace Pulčínské skály – Hradisko

Rezervace Pulčínské skály – Hradisko

Pulčínské a Čertovy skály na Valašsku zcela unikátní. Jde o ideální lezecký terén i zajímavé turistické cíle pro každého. Pulčínské skály jsou kolébkou trampingu.

www.hradisko.ceskehory.cz

GPS: 49°13’41.409″N, 18°4’44.225″E